Ticari Yapılar

  •  

Türkiye’de sayıları hızla artan ticari yapılar gelişme göstermektedir.  Farklı sistemlerin tek bir merkezden birbirlerine entegre edilmesiyle çalıştırılan akıllı bina yatırımları çoğalmaktadır. Tasarruf, konfor ve güvenlik temel değerlerini sunan akıllı binalar farklı yapısal özellikler taşımaktadır. 

Çok katlı olmaları nedeniyle alınacak sismik önlemler, kalabalık topluluğu barındırdığı için gürültü kontrolü farklılıklar göstermekle birlikte öngörülen temel özellikler şöyledir.

Isı Merkezi, Elektrik Odası, Jeneratör Odası, Havalandırma Santrali gibi Teknik Mekanların projedeki yeri, ekipmanların yerleşimi, mekanlar arası ilişkisi incelenerek titreşim kontrolü ve sismik yükler hesaplanarak sismik önlemler projelendirilmelidir.

Ofis, toplantı odaları, idari mekanlar öncelikle duvar ve döşemelerinde ses yalıtımı yapılmalı, belirlenen ses geçiş kaybını sağlayacak detaylar oluşturulmalıdır.

Restoran, spor salonları gibi geniş hacimli mekanların yankılanma süreleri temel alınarak gerekli ses yutuculuk hesaplanmalıdır.

 
 
 
 

DKM İnşaat; SİSMİK Koruma,TİTREŞİM Kontrolü ve SES Yalıtımı konularında PROJE - DETAY ÇÖZÜMLERİ,

MALZEME TEDARİĞİ HİZMETLERİ vermektedir.

 

Tüm güncel haberler, yenilikler ve duyurular e-postanızda!

Abone Olun