Anasayfa  /  Sektörler  /  Sağlık Yapıları

Sağlık Yapıları

  •  

Bilim ve teknolojideki ilerlemeler sonucu sağlık alanında tetkik, teşhis ve tedavi yöntemleri ile bu yöntemlerde kullanılan tıbbi uygulamalar ve cihazlar sürekli gelişmektedir. Sağlık tesislerinde yeni teknoloji, sistemler ve ortaya çıkan diğer ihtiyaçlar için yeni yatırımlar, tadilatlar ve yeni ek binalar gerekmektedir.

Doğal afet (deprem, sel, v.b) sonrasında mutlaka ayakta kalması gereken sağlık tesislerinin farklı şekildeki afetlerin etkilerine yapısal ve yapısal olmayan elemanlarıyla dayanabilmesi gerekir. Bu nedenle sağlık tesisleri, bina yönetmeliklerindeki doğa şartları ve deprem dayanıklılığına ilişkin gereklilikleri karşılayacak şekilde tasarlanmalıdır.

Sismik Koruma- Titreşim Kontrolü ve Ses Yalıtım konularında alınacak önlemler “Gürültü Kontrolü Yönetmeliği” ve “ Deprem Yönetmeliği” temel alınarak oluşturulmalıdır.

Bunun yanı sıra yapısal olmayan elemanların özellikle elektromekanik sistemlerin sismik koruması için kullanılması gereken yönetmelikler ve uyulması gereken şartlar için IBC (International Building Code) NFPA13 (National Fire Protection Association), ASCE 7 (American Society Civil Engineering) gibi uluslararası yönetmeliklerde referans alınmalıdır.

 
 
 
 

DKM İnşaat; SİSMİK Koruma,TİTREŞİM Kontrolü ve SES Yalıtımı konularında PROJE - DETAY ÇÖZÜMLERİ,

MALZEME TEDARİĞİ HİZMETLERİ vermektedir.

 

Tüm güncel haberler, yenilikler ve duyurular e-postanızda!

Abone Olun