Mercer Rubber Co.

 

Mercer Rubber firması 1865 yılında kurulmuş ve kalıba dökme yöntemiyle üretilmiş mekanik ürünler, kauçuk levhalar ve konveyör kayışları konularında uzmanlaşmıştır. 1930’ların başında kauçuk kompansatörlerin üretimine başlamıştır. 

Dünyanın en büyük kalıba dökme yöntemiyle üretilmiş kauçuk kompansatörleri üreticisi olan Mason Industries, Mercer Rubber firmasını 1982 yılında satın almıştır. Mercer Rubber firması profesyonel mühendisler tarafından yönetilir ve mühendis kadrosu benzer firmalardakinden daha büyüktür.

Mercer Rubber firması özel çözümler ve özel dizaynlar sunarak tesisat sektörüne ve endüstriye hizmet vermektedir.

İhtiyaca göre, Neopren, EPDM, Butil, Nitril, Hipalon, Viton gibi farklı kauçuk ve Teflon’dan genleşme parçaları imal etmektedir. Böylece istenen yüksek sıcaklık, basınç ya da mekanik mukavemete ulaşabilmektedir.

Ayrıca ürün gamında esnek paslanmaz çelik kompansatörler (stainless  steel expansion joints), hasır örgülü metal hortumlar (stainless steel expansion joints), boru genleşme parçaları (pipe expansion joints), V tipi paslanmaz sismik dilatasyon geçiş kompansatörleri de bulunmaktadır.

DKM İnşaat & Danışmanlık, 2003 yılından itibaren Türkiye ve çevre ülkelerde tek temsilci olarak MASON ve MERCER ürünlerini sektöre sunmakta ve proje-uygulama danışmanlığı hizmetleri vermektedir.

Dökümanları görüntülemek için tıklayınız.

 
 
 
 

DKM İnşaat; SİSMİK Koruma,TİTREŞİM Kontrolü ve SES Yalıtımı konularında PROJE - DETAY ÇÖZÜMLERİ,

MALZEME TEDARİĞİ HİZMETLERİ vermektedir.

 

Tüm güncel haberler, yenilikler ve duyurular e-postanızda!

Abone Olun