Anasayfa  /  Markalar  /  Mason Industries  /  Titreşim Kontrolü  /  Yaylı Titreşim Alıcılar

Yaylı Titreşim Alıcılar

  •  

Standart üretimi 25mm ile 127mm çökme (deflection) kabiliyetine sahip çelik yaylardır. Taşıma kapasiteleri 10kg ile 15.000kg arsında değişmektedir. Kullanıldığı ekipmana göre %70 ile %99 oranında titreşimi absorbe edebilmektedir. Mason SLF , SLFH , C tipleri en çok kullanılan ürünlerdir.

Kullanım olarak aynı görevi gören ancak dizaynları birbirinden farklı olan yay tipleri hakkında kısa bilgiler vermek istersek eğer; örneğin SLF tipi yaylar titreşimi maksimum seviyede absorbe edebilmek için muhafazasız kullanılırlar. Yarım bir muhafazaya sahip olan C tipi yaylar bazı sönümlemelerde etkili ve yayın açık olan kısmı yük altında müdahaleye maruz kalabilirken diğer muhafazalı yayların tamamı uygulanan yük altında herhangi bir etkiye maruz kalmazlar. KIP modeli yaylar aynı zamanda kaide beton temellerin içinde kullanılabilir. Yayların temellerde kullanımı ile yükseklik sağlanır ve cihaz direkt olarak beton kaideye değil de kaideye yerleştirilmiş yayın üzerine monte edilir.

SLR ve SLRA tipi yaylar ise; muhafazalı dizayn edilmektedir ve yüksek kapasiteli yüklerde yayın eşit yükseklikteki tavanı ile düzgün çalışma alanları sağlanmaktadır. Yük kaldırıldığında muhafazası sayesinde yayın uzamasını önler.

Mason yayları 15.000 kg ve fazlası yükleri taşıyabilmek için, zaman ve pratik olması açısından hidrolik ayarlı olarak dizayn edilirler.

Dökümanları görüntülemek için tıklayınız.

 
 
 
 

DKM İnşaat; SİSMİK Koruma,TİTREŞİM Kontrolü ve SES Yalıtımı konularında PROJE - DETAY ÇÖZÜMLERİ,

MALZEME TEDARİĞİ HİZMETLERİ vermektedir.

 

Tüm güncel haberler, yenilikler ve duyurular e-postanızda!

Abone Olun