Anasayfa  /  Markalar  /  Mason Industries  /  Sismik Koruma  /  Sismik Askılama Sistemleri

Sismik Askılama Sistemleri

  •  

Sismik askılama sistemleri, asma ekipmanlarını (boru ve kanallar gibi..) deprem esnasında koruma sağlayan ve minimum düzeyde etkilenmesini sağlayan sistemlerdir ve sismik bağlantısının en iyi ve seri şekilde yapılabilmesine olanak sağlayan çeşitli kapasitelerde çok geniş ürünlere sahiptir. Ürünlerin tamamı onaylıdır. Kablo askılama ürünlerinden olan SCB tipi, içerisinden geçen kablonun yıpranmasına engel olmak için oynar şekilde dizayn edilmiştir ve bir noktaya sabitleyebilmek için bir deliğe sahiptir. SCBH tipi olan askılama ürünlerinde ise; farklı olarak ucuna kanca takılır ve bu kanca ile montaj daha pratik şekilde yapılmaktadır.

SCBV tipi askılama sistemleri ise; kiriş gibi geçişe engel olacak yerlerde montajda kolaylık sağlaması sebebi ile kullanılmaktadır. SBB, SRC, UC ve JAH tipi askılama sistemleri de mevcuttur ve temel olarak yukarıda bahsedilen SCB, SCBV gibi ürünlerle aynı kullanım amacına sahiptir.

Asılı ekipman, boru, kanal, elektrik tavası ve conduitlerin deprem koruması amacı ile kullanılan sismik gerdirme sistemleridir. Sistem gerdirme aparatları ve ön gerilmesi alınmış çelik halatlardan oluşmaktadır. Montaj yeri ve şekline göre Mason SCB, SCBH ve SCBV en çok kullanılan tipleridir.

Dökümanları görüntülemek için tıklayınız.

 
 
 
 

DKM İnşaat; SİSMİK Koruma,TİTREŞİM Kontrolü ve SES Yalıtımı konularında PROJE - DETAY ÇÖZÜMLERİ,

MALZEME TEDARİĞİ HİZMETLERİ vermektedir.

 

Tüm güncel haberler, yenilikler ve duyurular e-postanızda!

Abone Olun